PÉČE O SPHYNX

 


Pokud máte pocit, že sphynx nepotřebuje žádnou péči budete zklamáni. Sice ho nemusíte pravidělně česat, nebudou se Vám nikde povalovat chlupy, ale i sphynxík potřebuje pravidelnou ,,údržbu,,. Právě z důvodu absence srsti se potí a zůstává mu na kůži maz a špína, kterou je potřeba odstraňovat koupáním. Často se díky pocení stává, že po sobě zanechá ,,označené,, místečko buď na povlečení, nebo třeba i na Vašem tričku. Na to je potřeba pamatovat a volit i vhodné - tmavší - barvy. Na teplotu není sphynx nijak choulostivý, vyhovuje mu klasická pokojová teplota a pokud by mu byla zima, tak si teplo najde sám třeba v posteli.

 

 

KOUPÁNÍ
Sphynxové se myjí rádi, na koupání se učí již od mala a někteří si ho vyloženě užívají. Jestliže máte vanu, není vyloučeno že se bude chtít koupat i s Vámi. Frekvenci koupelí poznáte určitě sami, podle toho, jak bude špinavý. Většinou je to 1x za týden až za 14 dní. Na mytí používáme sphynxí mýdlo, popřípadě dětský nebo kočičí šampon. Po koupeli je potřeba sphynxíka pořádně osušit, aby nenastydnul. Pokud bude potřebovat očistit i mezi jednostlivým koupáním můžete klidně použít vlhčené ubrousky. Jiná péče o kůži není potřeba - sphynx se krémy nemaže.

 

 

UŠI
Stejně důležité jakou koupání je čištění uší. Tím, že jsou bez srsti se v nich usazuje prach a nečistoty. Některým se ouška špiní víc, jiným méně, ale pravidělně alespoň 1x týdně je potřeba je vytřít kapesníčkem, vlhčeným ubrouskem a vatovou tyčinkou a nečistoty odstranit.
 

 

DRÁPKY
Neméně důležitá je péče o drápky. Kromě pravidelného zastřihávání špiček drápků je potřeba odstraňovat maz, který se na drápkách hromadí. Nejlepší je to přímo při koupeli žínkou, nebo po koupeli vlhčeným ubrouskem. Drápky čistíme tak často jak je potřeba.
 

 

OČI
Pravidelně odstraňujeme ospalky a otíráme oči jemnou žínkou nebo speciálními vlhčenými ubrousky.